מתוך האתר KolelTora.org

חדשות

הסתיים בהצלחה קמפיין ההתרמה השנתי של כולל תורה

 

יום ההתרמה השנתי לרשת 'כולל תורה' שנערך השבוע הסתיים בהצלחה מדהימה. היה זה אחד הקמפיינים המוצלחים ביותר שנערכו עד כה בעולם היהודי ● 7,500 יהודים מכל רחבי הגלובוס אמרו 'כן' לתורה והוזילו מכספם לטובת 120 הסניפים הפעילים של 'כולל תורה' בכל מדינות חבר העמים ואירופה ● לפרטים מלאים ולגלריית תמונות ראשונה

מדהים היה להיווכח באחדות בין השלוחים, רבני הקהילות המפעילים את סניפי כולל תורה, בהם נערכים שיעורים מדי יום ביומו בגמרא, משניות, שולחן-ערוך, מחשבת היהדות ולקוטי שיחות. בהנהלת רשת כולל תורה בראשות המנכ"ל השליח הרב משה וובר והיו"ר הרב בן ציון ליפסקר ציינו בהתלהבות ובהתפעמות את העובדה שמרבית התרומות הגיעו מיהודי הקהילות עצמם. יהודים פרטיים מקומיים שחווים… Read More »

קמפיין ההתרמה השנתי של 'כולל תורה' יוצא לדרך!

 קמפיין התרמה.jpeg

וודאי זכור לכולכם ההתרמה האדירה שהייתה בשנה שעברה לקראת חודש סיון, בזכותכם הגענו עד הלום, הוספו עוד עשרות כוללים חדשים, מאות רבות של תלמידים ותלמידות הצטרפו לספסלי הלימודים של הכוללים ברחבי מדינות חבר העמים ואירופה, באתר זה דיווחנו על פעילות חובקת ואדירה שרק ממשיכה בתנופה גדולה לקראת העתיד. 

פעם בשנה אנו פונים אליכם אלפי תומכנו ומערצינו, בואו גם השנה להרים את תרומתכם הגדולה להמשיך את המפעל הענק שנותן חיים רוחניים וגשמיים לאלפי תלמידים, מרומם את הקהילות ומצמיח משפחות רבות המצרטפים לצבא השם.

לא נלאה במילים לחצו נא על הלינק המצורף בזה ותרמו בעין יפה וברוח נדיבה למפעל האדיר:

לחצו כאן לתרומה,  בלחיצת כפתור אחת תוכלו להשתתף באחזקת 90 ערים… Read More »

סמינר השנתי של 'כולל תורה' מתקיים במרכז 'מנורה' לכמאתיים תלמידים

סמינר באודסה תשע-ו.JPG 

סמינר סיכום של 'כולל תורה' בשנה שעברה באודסה 

 

תכונה רבה בעיר דנייפר לקראת הסמינר השנתי של 'כולל תורה' המתקיים בע"ה בין התאריכים: י"ד - י"ז סיון במרכז 'מנורה' המפואר. 

כמאתיים תלמידים ורבנים אורחים ושלוחים נרשמו לסמינר המיוחד מלא התוכן. הסמינר יימשך ארבעה ימים רצופים, בהם התלמידים יאזינו להרצאות מאלפות מפי מיטב המרצים, במהלך הסמינר יתקיימו גם בריתות וחופות כפי הנהוג בסמינרים בשנים האחרונות. 

אתר כולל תורה ידווח לקוראים הרבים על הנעשה בסמינר. 

 

יצא לאור חוברת לימוד לכוללים לחודש סיון - חוברת מספר 30

 חוברת סיון תמונה.jpg

מאת הכוללים קבלו בימים האחרונים את החוברת מספר 30 לחודש סיון המכילה 560 עמודי תוכן, לפי סדר הלימודים הנלמד בכוללים במהלך השנה.

צוות הגון של תלמידי חכמים מכינים ובוחנים את חומרי הלימוד, ומכינים אותם בכלי נאה ובתרגום לשפה הרוסית.

חוברות נפרדות למרצה ולשפות האחרות יוצאות גם הם מידי חודש, המביאים למרצה חומר עזר איכותי. 

החומרים מופקים בניצוחו של הרב עקיבא נימוי - ראש צוות התוכן של ארגון 'כולל תורה'.  

 

 

 

מבצע תפילין יצא לדרך

תפילין 3.jpg 

התרגשות גדולה בקרב תלמידי כולל תורה בכל 100 הסניפים, עשרות זוגות תפילין מהודות חולקו לתלמידים רבים שקבלו על עצמם להניח תפילין מידי יום. 

התפילין מהודרות ביותר הוכנו בקפידה רבה על ידי סופרים יר"ש, התפילין הם ד' על ד', והכל באיכות ובהידור הגבוה ביותר. ע"ג שקית התפילין נרקם שם התלמיד. 

השלוחים מדווחים על התרגשות רבה בקרב מקבלי התפילין. הרב שמעון ברגמן השליח ורבה של ניז'ני נובגורוד כותב להנהלת הכוללים: "את הבוקר הזה שהגיעו שמונת הזוגות לתלמידים הזוכים לא אשכח לעולם, בכזו חדווה הם הניחו את התפילין המהודות, והתפילה הארוכה שבאה בעקבותיה.. קשה לשער ולתאר במילים את ההתרגשות". 

התפילין נשלחו לעשרות השלוחים שהצטרפו למבצע, שהוקדש לרגל חמישים שנה למבצע תפילין ובעקבות ההתעוררות הרבה שבאה… Read More »

זפרוז'ה: ברית מילה לשני תלמידי הכולל

 זפרוזה ברית 1.jpg

 זפרוז'ה אוקראינה: 'בכל פעם זה מרגש מחדש לראות כיצד יהודים מקומיים שאך לא מכבר רק נודע להם על יהדותם, באים בבריתו של אברהם אבינו, בכזו חיות ורצון - כך מבטא את רגשותיו הרב נחום ערנטרוי רבה הראשי של זפרוז'ה.

הפעם הוכנסו ביממה אחת בלבד שלשה תלמידי 'כולל תורה' בברית של אאע"ה, בקרוב יהיה קשה למצוא יהודים שאינם נימולים בערינו - מפטיר בסיפוק הרב.

הבריתות נערכו בתוך חודש ניסן, כדי שיזכו בע"ה להקריב קרבן פסח כדת וכדין יחד עם כל עם ישראל בבנין בית המקדש השלישי.  

 זפרוזה ברית 2.jpg

 זפרוזה ברית 3.jpg

 

 

מוסקבה: מאתיים נשים השתתפו בשבתון מ - 21 ערים ברחבי רוסיה

שבתון מוסקבה 1.jpg 

תנופת שבתוני כוללי תורה לנשים חוצה יבשות, לא פחות ממאתיים נשים ועשרים ושתיים רבניות - שלוחות, התאספו במוסקבה הבירה מעשרים ואחת ערים ברחבי רוסיה! 

המטרה הייתה התאחדות והתכנסות של כלל הנשים להתעצם יחדיו ולגלות את האוצר שבך - נושא השבת.

השליחות שעשו דרכם מהדרום והצפון, יחד עם נשות 'הכולל' - נשים אליהן חברו יחד ונעשו ידידותיהן הקרובות, והעוזרות בכל מערך השליחות, גמעו מאות ק"מ ביבשה ובאוויר - על מנת לחוות שבת עילאית ולקבל כוחות להמשך. 

ארגון השבת נעשה בשיתוף פעולה מלא של כל השליחות יחדיו, כל אחד תרמה את חלקה, כמו בבנין המשכן, כל הוסיפה נדבך משלה - וכך זכו להגיע לתוצאה המדהימה של השבת.

את פני הבאות הרבות קבלו נציגי הקהילה והמוסדות באמפי תיאטרון אשר במרכז היהודי מרינא רושצא - במהלכה גם הושמעו דברי תודה לשליחות מארגנות… Read More »

כל אברכי הכולל מוכנים לחג הפסח

 חלוקת מצות קייב.jpg

תנופה גדולה בהכנות לקראת חג הפסח במאת כוללי הגברים ובשבעים כוללי הנשים לקראת חג הפסח.

פרט לחומרי הלימוד הקשורים לחג הפסח בהלכה, אגדה, ובעיקר הלכה למעשה, ערכו הרבנים סדרים לדוגמא בכל כולל וכולל, אלפי התלמידים והתלמידות, מוכנות לגמרי לערוך סדרים בביתם או בקהילות השונות לקראת חג הפסח.

מספר כוללים הפליאו בחלוקה אישית של שלישיית מצות שמורה לכל תלמיד ותלמידה, בסה"כ חולקו אלפי שלשות ברחבי הכוללים.

רבים מתלמידי הכולל יהיו השנה עורכי סדרים בקהילתם, מי לצידו של הרב הראשי והשליח המקומי, ומי יערוך את הסדר בביתו ומשפחתו ובקרב חבריו וקרוביו.

השלוחים - הרבנים, מופתעים מידיעותיהם הרבים של כלל התלמידים וההתקדמות הרבה, פסח נראה אחרת לגמרי מאז שהתחיל לפעול בעירינו הכולל - כך הפטיר אחד הרבנים מרוסיה.

אנו מאחלים מעומק הלב חג פסח כשר ושמח… Read More »

מינסק: חתונה לאברך הכולל ערב י"א ניסן - מתנה לרבי!

 מינסק חתונה.jpg

כשכולם עסוקים עד צוואר בהכנות לחג הפסח, בקהילת חב"ד במינסק מבינים את גודל הנח"ר של הרבי באם ישתדלו בעריכת חתונה יהודית לאברך הכולל יומיים לפני יום הולדת נשיא הדור - י"א ניסן.

האברך הנוכחי הוא מן התלמידים המובחרים של הכולל שהפך לגמרי את אורח חייו ונראה כאברך לכל דבר.

אנו מאחלים לזוג הטרי בנין עדי עד, ולרבה הראשי של מינסק השליח הרב שניאור דייטש - נח"ר מכל קהילתו וצאן מרעיתו, והצלחות אין קץ בכל אשר להם.  

 מינסק חתונה 2.jpg

 מינסק חתונה 3.jpg

שבתון לנשים מחמש ערים באוקראינה: הפנינים ברקו והאירו

 צרקאסי 2.jpg

הפנינים ברקו והאירו

במלון היוקרתי 'פרלינה ריסורט', סמוך לעיר צ'רקאס באוקראינה, נערך שבתון נשים מקסים וחוויתי, בו נטלו חלק כ-70 נשים מחמש ערים: צ׳רקס, קרמנצ׳וג, פולטבה, סומי וצ׳רניגוב.

לרשות הנופשות בשבתון עמדה בריכה מפוארת ומחוממת. האוכל הוכן כיד המלך והתכניות היו מגוונות ומושקעות וקולעות היטב לטעמן של המשתתפות.

המרצה הראשי שריתק את הנשים במספר הזדמנויות במהלך השבת היה הרב בייטמן. בנוסף, נשאו הרצאות מאלפות, הרבנים השלוחים הרב דב אקסלרוד, הרב שלמה סלומון והרב יוסף סגל, שדבריהם נשמעו ברוב קשב.

במוצאי שבת נערכה תוכנית מוזיקלית סוחפת ואחריה נותרו המשתתפות לשיחות ערות עד השעות הקטנות של הלילה, בהן שיתפו זו בתפנית המשמעותית, המרגשת ומחממת הלב שחוו מאז כניסת 'כולל תורה' למעגל חייהן.

כל המשתתפות התבטאו כי את השבת הזו הן לא תשכחנה… Read More »

יצא לאור חוברת לימוד לכוללים לחודש ניסן - חוברת מספר 28

 כריכה חוברת 28.jpg

בשמחה התקבלה החוברת הלימוד המהודרת לקראת חודש ניסן, בו ילמדו אלפי תלמידי 'כולל תורה' במאת הכוללים אשר פזורים במדינות חבר העמים ואירופה. 

הרב עקיבא נימוי - העומד בראש מערכת התוכן והעריכה של כולל תורה מוסר, כי מידי  חודש בחודשו ניכרים שינויים ושיפורים בחוברות, המותאמים לרמת הלומדים ודרישות המרצים. 

ההספקים יפים, והדרישה מהשטח רק מעודדת להמשיך ולהשתפר. לחודש ניסן יצא לאור חוברת מהודרת ומיוחדת המונה 525 עמודים, ומתאימים ללימודים עד תחילת חודש אייר. 

את החוברת תוכלו להוריד בלינק זה. 

סוצי רוסיה: שתי חופות בתוך שבועיים לתלמידי הכולל

 סוצי חתונה 1.jpg

בעיר סוצי' רוסיה, התקיימו שתי חופות, לשני תלמידי הכולל בתוך שבועיים בלבד. המיוחד היה כי השושבינים לחופה היו חבריהם לספסלי בית המדרש במסגרת 'כולל תורה'. לאחר החופות התקיימה סעודה מפוארת בהשתתפות התלמידים המשפחות ומנהיגי הקהילה.  

החופות הם חלק מהפעילות הענפה בעיר לצד המוסדות המפוארים תחת שרביט הנהגתו של השלוחים במקום בראשות הרב  אריה איידלקופ ורעייתו. 

 סוצי חתונה 2.jpg

 סוצי חתונה 3.jpg

רומא איטליה: רשמים מביקור בכולל תורה במסגרת כינוס רבני אירופה

ביקור ברומא.jpg 

 

השליח ברומא הרב שלום בער חזן, ברשמי ביקור של מנהלי כולל תורה בעירו: 

זכות גדולה זכינו היום בבית חב"ד מונטברדה ברומא, לארח את הרב משה וובר שי' ממנהלי כולל תורה ושליח בדניפרופטרובסק ואת הרב מ"מ כהן שי' השליח במריופול.

היהודים היקרים שלנו התענגו לשמוע על קרוב לאלפיים שמונה מאות (!) תלמידים שלומדים מידי יום ביומו במסגרת הכולל, עם קביעות בזמן וקביעות בנפש.

הרבנים מאוקראינה רגילים שמקימים קהילה מאפס ממש, מתחילים בהכנסה בבריתו של אברהם אבינו וממשיכים משם... אך החידוש כאן היה שגם בקהילה שכידוע קיימת יותר מאלפיים שנה, ושלכאורה יש בה כבר מסגרת שלימה ופעילה, גם במקום כזה - ואולי דווקא במקום כזה - נחוץ ביותר להקים מסגרת של לימוד התורה בקביעות שכדברי הרב וובר הבוקר מהווה את "האדנים" עליהם עומד המשכן כולו.

Read More »

קלוגה רוסיה: השליח הרב מיכאל אוישי בפוסט מרגש לרגל מלאות להם שנה ראשונה בשליחותם בעיר

 מיכאל אוישי.jpg

היום, י"ח באדר, מלאה שנה תמימה ליום בו הגענו לראשונה לראות את עיר שליחותנו. אמנם, עברו עלינו עוד אי-אלו הרפתקאות עד שהגענו בפועל לגור כאן, אבל היום היתה יריית-הפתיחה. 

הגענו לעיר מיוחדת. הניגון 'שאמיל' מתנגן לי בראשי כל-אימת שאני הולך לביהכנ"ס, כי דקה הליכה מביתי נמצא הבית בו שאמיל עצמו היה בגלותו המפורסמת... 

ניגונו של שאמיל, הוא ניגונה של קאלוגה. בדם וביזע נבנה כאן ביהכנ"ס בשנת תרע"ג, במקום שלא היה 'תחום המושב' והיו צריכים הרבה קשרים ולחצים על-מנת שיאשרו בניית בית-כנסת גדול ומפואר במרכז העיר. והצליחו. ואז, בשנת תרפ"ז, סגרו אותו. תשעים שנה הוא עמד שומם, וקירותיו מזמזמים ביגון את תוי הניגון המביעים את זכרון הימים הגדולים והכאב המלווה את חסרונם.

בעזרת גבירים מקומיים, ובעזרתו האישית של השליח… Read More »

מחפש ידיעות ישנות? עיין בארכיון בצד שמאל.