מתוך האתר KolelTora.org
 

מוסקבה: מאתיים נשים השתתפו בשבתון מ - 21 ערים ברחבי רוסיה

מוסקבה: מאתיים נשים השתתפו בשבתון מ - 21 ערים ברחבי רוסיה

יום חמישי 6 אפריל 2017 - 5:02

 דוא"ל

שבתון מוסקבה 1.jpg 

תנופת שבתוני כוללי תורה לנשים חוצה יבשות, לא פחות ממאתיים נשים ועשרים ושתיים רבניות - שלוחות, התאספו במוסקבה הבירה מעשרים ואחת ערים ברחבי רוסיה! 

המטרה הייתה התאחדות והתכנסות של כלל הנשים להתעצם יחדיו ולגלות את האוצר שבך - נושא השבת.

השליחות שעשו דרכם מהדרום והצפון, יחד עם נשות 'הכולל' - נשים אליהן חברו יחד ונעשו ידידותיהן הקרובות, והעוזרות בכל מערך השליחות, גמעו מאות ק"מ ביבשה ובאוויר - על מנת לחוות שבת עילאית ולקבל כוחות להמשך. 

ארגון השבת נעשה בשיתוף פעולה מלא של כל השליחות יחדיו, כל אחד תרמה את חלקה, כמו בבנין המשכן, כל הוסיפה נדבך משלה - וכך זכו להגיע לתוצאה המדהימה של השבת.

את פני הבאות הרבות קבלו נציגי הקהילה והמוסדות באמפי תיאטרון אשר במרכז היהודי מרינא רושצא - במהלכה גם הושמעו דברי תודה לשליחות מארגנות השבת.

השבת עצמה עברה בהתעלות רוחנית גבוהה, סעודות השבת, המזון המשובח מעשי ידי מסעדת 'פנחס' המפורסמת, דברי התורה ומשחקי החברה - כל אלו הוסיפו לאווירה המיוחדת ותחושבת הביחד.

גולת הכותרת של השבת הוא כמובן האירוע המרכזי שחתם את השבת 'הבנקט' המרכזי, שהתקיים באולם המרכזי של המרכז הקהילתי - בראשות המארח רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר שי'.  

במהלך האירוע העוצמתי, השמיע דברים הרב לאזאר - שהפליא בדבריו לשבח את עוצמת ההתכנסות של כל כך הרבה נשים יהודיות איכותיות שהגיעו ממרחקים, אתם מהווים את חוד החנית של היהדות בחבר העמים - אמר ברגש.

בדבריו שיבח את רשת 'כולל תורה' על פעילותו הענפה, ולא יכל שלא להסתיר את התפעלותו לנוכח התאספות של קהל נשים כה גדול ומגוון מכל כך הרבה ערים ברוסיה. 

הנשים בלעו בצמא את דברי הרב, ואת ההופעות המגוונות שהיו במהלך הערב, עד ל'רול קול' - השמעת שמות הערים שבאו להשתתף ממרחקים, אז פרצה השמחה הפנימית והתבטאה בריקודים סוערים ובשמחה עצומה אל תוך הלילה. 

למחרת נערך להם סיור במוסדות הקהילה היהודית במוסקבה, במוזיאון היהודי, וברחבי העיר הגדולה. 

התגובות של משתתפי הסמינר לא איחרו לבוא, קצרה היריעה לתאר את התגובות החמות, ההחלטות הטובות שזרמו ללא הרף למארגנות ולשליחות, הנשים נטענו בכוחות מחודשים והבטיחו ליישם הלכה למעשה את כל מה ששמעו במהלך הסמינר המוצלח.

שבתון זה הוא רק תחילתו של החוליה הגדולה בהמשך סמינרים ושבתונים לגברים ונשים במהלך השנה הקרובה.   

שבתון מוסקבה 2.jpg  שבתון מוסקבה 4.jpg

שבתון מוסקבה 5.jpg 

 

תגובות על: מוסקבה: מאתיים נשים השתתפו בשבתון מ - 21 ערים ברחבי רוסיה
אין תגובות.